Silvanus Dikey Bahçem

Silvanus Canlı&Mumyalanmış Dikey Bahçe

Yapay Dikey Bahçeler

Son zamanların yeni gözdesi dikey bahçeler birçok beton alanların yeşillendirilmesi ve görsel zenginlik katması ile dikkat çekmektedir. Bu dikey bahçeler canlı

olabileceği gibi yapay da olabilmektedir.Yapay dikey bahçeler tasarlanmak istenen alanların estetik açısından kolayca yapılandırılmasını sağlamaktadır. Bunu yaparken çevreye doğal ve canlı bir görsellik de katmaktadır.

Birçok firma, hastane, avm, belediye ve birçok kurum kuruluş cansız ve renksiz alanlarını renklendirmek ve doğadan izler barındırmak için yapay dikey bahçe uygulamalarını tercih etmektedir. Yapay dikey bahçe uygulamaları istenilen ölçülerde kolayca yapılabilmektedir. Mimari estetik kazandırılmak istenilen alanlarda canlı ve yapay dikey bahçeler ile bakım gerektirmeksizin uzun yıllar kullanacağınız doğa alanları oluşturabilirsiniz.

Canlı dikey bahçeler her ne kadar az bakım gerektirse de bazen bunun da yapılmak istenmemesinden dolayı yapay dikey bahçeler tercih edilmektedir. Terramoss’un uzun yıllardır bu alandaki deneyimleri ile birçok alana canlı ve yapay olmak üzere birçok dikey bahçe uygulaması yapılmıştır. Bu konuda kaliteli malzemeler ile yapılan bu uygulamalar etrafa canlılık ve renk katmaktadır.

Yapay Dikey Bahçe Avantajları

 

Yapay dikey bahçeler, canlı dikey bahçelerin bakım uygulamalarını yapmak için zamanı olmayan  kişilerin yeşillendirme ihtiyacını yapay bahçeler ile gidermesi sonucu ile yaygınlık kazanmıştır. Her ne kadar canlı bahçelerin yerini almasa da yapay dikey bahçelerin de birçok avantajı bulunmaktadır.

– Hava sirkülasyonu ve sulama ihtiyacı yoktur.

– Uzun ömürlüdür ve canlılığını korumaktadır.

– Canlı dikey bahçelerde olduğu gibi ses emici özelliği bulunmaktadır.

– Görünüşü itibariyle doğallığı ikna edici şekilde bulunmaktadır.

– İklim koşullarına dayanıklıdır ve istenildiğinde kolayca temizlenebilir.

Önerilen Makaleler