Silvanus Dikey Bahçem

Silvanus Canlı&Mumyalanmış Dikey Bahçe

Silvanus Saksılı Sistem

Videoyu oynat

Silvanus Dikey Bahçe, dikey peyzaj alanındaki ihtiyaçlara pratik çözümler sunmak ve yaşam alanlarımıza doğanın eşsiz değerlerini yansıtmak amacıyla patentli ürünü olan Silvanus Saksılı Dikey Bahçe Sistemi’ni geliştirmiştir. Silvanus Saksılı Dikey Bahçe Sistemi ile beton duvarlar, kendi sulama sistemi ve saksıları ile pratik şekilde dikey bahçeye dönüşmektedir. Bu sistem ile diğer dikey bahçe uygulamalarına alternatif oluşturulmuş ve herkesin kolayca monte edilebileceği şekilde tasarlanmıştır. Dikey bitkilendirme alanında bir dönüm noktası olarak değerlendirilen bu sistem ile canlı dikey bahçeler hayatımızın her alanında kolayca var olabilecektir. İç mekan ve dış mekan dikey bahçe olarak iki farklı saksı modeli oluşturulmuş ve sulama uygulaması çeşitlendirilmiştir. Bu bakımdan kapalı alanlarda da uygulanabilen saksı modelleri bulunmaktadır.

Canlı dikey bahçe alanında tüm zorluklar düşünülmüş ve yıllarca etkisini kaybetmeden varlığını koruyacak olan bu sistem ile doğanın izlerini tüm dünyaya yaymaya karar vermiş bulunuyoruz.Yaşam alanlarımızı bitki duvarları, dikey bitkilendirme uygulamalarıyla renklendiriyor, cansız beton duvarlardan kurtararak duvar yeşillendirme projeleri ile kendimize hava alacak yeni yaşam yerleri inşa ediyoruz. Doğanın mucizevi dokusunu ve evrenin hepimizin ortak değeri olduğunu geliştirdiğimiz sistemler ile vurgulamaktayız.

Silvanus Saksılı Dikey Bahçe Sistemi’nin diğer sistemlere göre oldukça avantajları bulunmaktadır.

»Daha pratik ve kolay kurulumludur. Özellikle büyük metrekarelerde diğer sistemlere göre çok daha ekonomiktir.

» Diğer sistemlere göre iç hacmi daha geniş kapasiteye sahiptir.Bu da bitkilerin daha verimli yetişmesine imkan vermektedir.

» Her türlü geometrik formda uygulama yapılabilmektedir. Bu da dünyadaki diğer sistemlerden daha farklı tasarımlar oluşturma imkanı sağlamaktadır.

» Daha sağlam ve düzenli bir yapıya kavuşmaktadır. Bu da uzun yıllar canlılığını koruyabilmesini sağlamaktadır.

» Tasarımsal değişiklik istendiğinde sadece saksılar yerlerinden kolayca çıkarılıp yeni tasarımlar yapılabilir.

» Topraklı sistem olduğu için dünyanın en soğuk ve en sıcak iklimlerinde dahi sistemimiz kolayca uygulanabilmektedir.

» Dünyadaki diğer sistemlere göre bakımı çok daha kolay ve pratiktir.

» Her türlü bitki, mevsimlik, herdem yeşil çalı grubu, yer örtücü, sarmaşık, tropikal iç mekan süs bitkileri yerleştirilebilir.

» Uygulama bittikten sonra bitkilerin altındaki hiçbir altyapı sistemi görünmemektedir. Bu bakımdan birçok mekanda kullanılabilmektedir.

» Görsel değeri daha yüksek bir görünüme sahiptir.

Silvanus Saksılı Dikey Bahçe Sistemi’nin ürünleri 5 yıldır yurtdışına ihracatını yapmaktayız. Bu anlamda çalışmalar yürüttüğümüz Ortadoğu ve Avrupa’dan birçok ülke bulunmaktadır.

Önerilen Makaleler